Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Oda Görmek

Kişinin rüyada dayalı döşeli bir oda görmesi, fakirlikten sonra zenginliğe, rahata, iyi ve iffetli bir zevceye delâlet eder.

Rüyada karanlık, pis kokulu, kötü ve tozlu oda görmek, bunun zıddı ile tâbir olunur. Yani kötülüğe, günaha, üzüntü ve kedere delâlet eder. Rüyada ağaçtan yapılmış bir oda içerisinde olduğunu gören iyi bir evlilik yapar.

İçinde bulunduğu odayı olduğundan büyük görmek geniş rızka ve mala işaret eder. Rüyada oda görmek giriştiğiniz işte, zor da mutluluğa ve başarıya ulaşacağınıza yorumlanır.

Çağdaş Ulema: Oda görmek veya bir odanın içinde olduğunuzu görmek; oturduğunuz evi değiştireceğinize işarettir. Aydınlık ve temiz bir oda huzurlu ve bolluklu yuvadır. Rüyada oda, kadın ile yorumlanır.

Ağaçlar ve direkler üzerinde bir oda gören, iyi kalpli bir kadınla evlenir. Yeni bir odaya girdiğini gören, tanımadığı bir kadınla evlenir, mali ve mülkü artar, Kireç ile badanalanmış ve sahibini tanımadığı bir odaya giren yakında ölür.

Kaçıp bir odaya girdiğini ve kapısını kapadığını, odanın diğer odalar arasında bulunduğunu gören, keder ve sıkıntılardan kurtulur, Hasta ise iyileşir.

Odasının yıkıldığını gören, eğer oda eski ise, eline mal geçer. Diğer birinin odasının yıkıldığını gören, o adamın eliyle para kazanır. Yeni bir odada olduğunu gören mülk sahibi olur. Eğer oda gümüşten yapılmış ise günahlarına tövbe eder. Odasının daraldığını gören, fakir düşer.

Odasını, odalardan daha büyük ve farklı görmek iyi değildir. Odasına su serptiğini gören, zahmet ve güçlüğe uğrayacak bir işe baslar. Oda içinde su serpmek hayır değildir.

Bir odada olup dışarı çıkılması engellenen hayra, bir odada işkence edildiğini görmek, hayır ve nimete yahut bir rivayete göre ölüme delalet eder. Çünkü o oda onun mezarıdır.

Bazıları, oda, bir erkeğin sevdiği kadındır, derler. Tanımadığı bir odanın üstüne çıktığını gören, eğer oda yeni ise, bakire, eğer eski ise dul bir kadınla evlenir. Bir odayı arkasına yüklenmiş gören fakir bir kadın alır.

Abdulgani Nablusi'ye göre; rüyada oda görmek türlü türlü tabir olunur.

Eş, çok, hasta, iyileşme, ölüm, yolculuk, hizmetçi, bunların hepsi görülen rüyaya göre tabir edilmelidir.

Evinde kendisi için bir yeni oda yaptığını gören, evlenir. Evinde başka bir hasta varsa şifa bulur. Büyük ve güzel bir odaya girmek, bir bakire ile evlenmeye veya bir güzel hizmetçi kız almaya işarettir. Kendisini diğer odalardan ayrı yeni ve çamurla sıvalı bir odada gören ve o sırada şerre delalet eden bir söz işiten kimse ölür.

Kapısı sıkı sıkıya kilitli bir odada hapsedildiğini görmek, hayır ve sağlıktır. Odayı arkasına yüklenip götürdüğünü gören, eşinin bütün geçimini sağlar. Bu rüyayı kadın görürse, kocasını iyi besler. Odasının altından yapılmış görmek, evinde yangın çıkmasına işarettir.

Başka bir rivayete göre de: Küçük ve dar bir odadan çıktığını görmek, keder ve sıkıntıdan kurtulmaya; tavanı olmayıp oradan gökyüzünün göründüğünü görmek, evinde evlenecek bir kadının bulunduğuna; geniş, sıvalı ve temiz bir oda, namuslu bir kadına; eski ve sıvaları dökülmüş bir oda ahlaksız bir kadına işaret eder. Odanın altında bir bodrum olan oda, bekâr bir adama; demirden oda, karisinin kendisi ile beraber uzun müddet yasayacağına delalet eder. Odasının karanlık olduğunu gören, faydası olmayan in bir yolculuğa çıkar.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen oda, kadın, mal ve zenginlik ile tabir edilir. Bir odayı gören kimse, üzüntü ve kederden kurtulur.

Rüyada aydınlık oda görmek; girdiğiniz işlerden büyük kazanç elde edeceğinize, boş bir oda görmek; fakir düşerek başkalarına muhtaç olacağınıza işarettir. Aydınlık ve temiz bir oda huzurlu ve bolluklu yuvadır.

Başka bir tabire göre de: Karanlık oda, ahlaki bozuk bir kadına; rüya sahibi kadın ise, bir kocaya delalet eder. İçindeki adamlar ve eşya ile birlikte bir odanın yürüyüp gitmesi o Mahalle halkının bir felakete uğrayacaklarına; ıslak ve çamurlu bir odaya girmek, bir kadın yüzünden kedere ve sıkıntıya uğrayacağına; bir Mahallede kendisi için bir oda yaptığını veya satın aldığını görmek, o yerde evleneceğine; bir kadın yüzünden işinin açılacağına işarettir. Bir odayı yeniden döşeyip süslediğini gören, büyük bir kedere uğrar. Odayı boyamak ve süslemek, evde kavga ve münakasaya delalet eder

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Alaimisema (Gökkuşağı) Görmek
Rüyada Basımevi Görmek
Rüyada Bronşit Görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Çizik Görmek
Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
Rüyada Hayat Kadını Görmek
Rüyada Kapuska Görmek
Rüyada Maraz Görmek
Rüyada Oda Görmek
Rüyada Palan / Palancı Görmek
Rüyada Sidik Damlaları Görmek
Rüyada Vakfe Görmek
Rüyada Yaycı Görmek

© 2010 - 2022 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız