Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Oruç Tutmak Görmek

İmam Cafer Sadık: Rüyada oruç tutmanın on tabiri vardır: 1-Büyüklük 2-Riyaset 3-Sağlık, esenlik 4-Makam 5-Günahlardan tövbe etmek 6-Düşmana karşı zafer elde etmek 7-Nimet konusunda bolluk 8-Hac 9-Allah yolunda cihat 10-Erkek çocuk. İftar etmek; iyiliğe ve helal rızka… Orucu bozmaya niyetlenmek; bir yolculukta sıkıntı yaşayacağınıza veya hastalanacağınıza… İki ay oruç tuttuğunuzu görmek; günahlardan tövbe edeceğinize ve arınacağınıza… Müstahak oruç tuttuğunuzu görmek; hastalıktan güvende olacağınıza… Bir yıl boyunca oruç tuttuğunuzu görmek; tövbe edeceğinize… Aşure günü oruç tuttuğunuzu görmek; üzüntü ve sıkıntıdan kurtulacağınıza işarettir.

Allame Meclisî: Oruç tutmak; saygınlık kazanacağınıza… Bilerek iftar ettiğinizi görmek; hastalanacağınıza… Bilmeyerek iftar ettiğinizi görmek; zahit olacağınıza işarettir.

İbn-i Sîrîn: Oruçlu olduğunuzu, Kur’an okuduğunuzu, Allah'ı tespih (Subhanallah) ve tehlil (lâ ilâhe illallah) ettiğinizi görmek; haramlar ve günahlar konusunda tövbe edeceğinize… Oruçlu olduğunuz halde gıybet/ dedikodu ettiğinizi veya küfürlü konuştuğunuzu görmek; Allah'a ibadet ve itaat edeceğinize, ancak dine sadık biri olmadığınıza işarettir.

Kirmanî: Ramazan ayında olduğunuzu ve oruç tuttuğunuzu görmek; pahalılık ve kıtlığın baş göstereceğine veya bazı tabircilere göre üzüntülüyseniz sevineceğinize, hastaysanız iyileşeceğinize, borçluysanız borcunuzun ödeneceğine ve dindar biri olduğunuza işarettir.

 

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Alaimisema (Gökkuşağı) Görmek
Rüyada Basımevi Görmek
Rüyada Bronşit Görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Çizik Görmek
Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
Rüyada Hayat Kadını Görmek
Rüyada Kapuska Görmek
Rüyada Maraz Görmek
Rüyada Oda Görmek
Rüyada Palan / Palancı Görmek
Rüyada Sidik Damlaları Görmek
Rüyada Vakfe Görmek
Rüyada Yaycı Görmek

© 2010 - 2020 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız