Rüya Tabirleri .web.tr

Rüyada Ferman Görmek

Seyyid Süleyman: Rüyasında bir âlimin veya zahidin kendisine dinde kurtuluş ve ahirette selametle alakalı bir ferman verdiğini gören, din ve dünyada saadete nail olur. Şayet fermanın muhtevasında iyi şeyler yazılı değilse veya rengi siyahsa, rüya hayra yorulmaz.

Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında padişahın kendisine ahalisi dindar, içi mamur çeşitli nimetlere sahip bir belde veya vilayete hitaben yazılmış ferman verdiğini gören, büyük şeref ve makam sahibi olur. Eğer ferman, bakımsız bir beldeye hitaben yazılmışsa, zillet ve hakaretle yorumlanır.

Ebu Said'ül Vaaz şöyle diyor: İmamdan bir ferman aldığını gören, durumu uygunsa vali olur. Değilse, devlet hizmetinde herhangi bir işe girer.

Ibn-i Sirin'e göre rüya sahibi beratın(*) kuvveti ve doğruluğu nispetinde velayet ve güç sahibi olur. Elindeki beratın kaybolduğunu gören, vali veya başka bir memur ise; azledilir. Memur değilse, kuvvet ve itibarı yok olur. Elinde bir berat olduğunu veya verildiğini gören, Hakk ve hikmete nail olur.

Kirmani bu rüyayı şöyle yorumluyor: Elindeki beratının yırtıldığını veya çalındığını gören, hasmına mağlup olur. Padişahın kendisine berat verdiğini gören, makam ve itibara kavuşur. Bir kadının (eski devirlerde hâkim vazifesi gören şahıs) berat verdiğini gören, ilim ve hikmet tahsil eder.

El Salimi demiştir ki: Padişah tarafından verilen ferman itibar, makam ve rütbedir. Bir kimsenin rüyada devlet başkanından veya şehrin valisinden ferman aldığını görmesi, büyüklerden gelecek nimet ve menfaate delâlet eder.

Şarkı Sözleri Sitesi Burçlar Sitesi Bebek İsimleri Sitesi
Rüyada Aç Bir Adam Görmek
Rüyada Alaimisema (Gökkuşağı) Görmek
Rüyada Basımevi Görmek
Rüyada Bronşit Görmek
Rüyada Cünüp Görmek
Rüyada Çizik Görmek
Rüyada Fırın Kürekçisi Görmek
Rüyada Hayat Kadını Görmek
Rüyada Kapuska Görmek
Rüyada Maraz Görmek
Rüyada Oda Görmek
Rüyada Palan / Palancı Görmek
Rüyada Sidik Damlaları Görmek
Rüyada Vakfe Görmek
Rüyada Yaycı Görmek

© 2010 - 2020 MAN | Rüya Tabirleri.web.tr | İletişim | Hakkımızda | Kullanım Koşulları | Gizlilik Sözleşmesi | OS

Facebook Sayfamız Google Sayfamız Twitter Sayfamız